--> 🎬 CURTAS curtametraxes a competición | 19h Salón García | 27-31oct

19h en Salón García, Vilagarcía. Entrada libre. 


CURTAMETRAXES  a competición 

CURTAMETRAXES SECCIÓN OFICIAL
Curtametraxes de ficción e animación de calquera nacionalidade, inéditos en Galicia, realizados con posterioridade ao 1 de xaneiro de 2.018 que non foran estreados comercialmente de forma regular en salas públicas, DVD, vídeo, televisión ou plataformas VOD (video baixo demanda). A súa duración non superará os 20 minutos, créditos incluídos.  

Para a 47 edición do CURTAS FEST - Festival Internacional de Cine e Banda Deseñada de Vilagarcía de Arousa, establecense 5 categorías a concurso: longametraxes, cortometraxes, documentais, videarte e experiemental, Feito en Galicia (sección transversal). 


PROGRAMA E HORARIO DE EXHIBICIÓN  DAS CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN 


DOM 27oct 
🎬 CURTAS a competición I |
18:30 Salón García

  • LE BLIZZARD | Andorra | 2018 | 12 min. | VOSE  DIRECTOR: Alvaro Rodriguez Areny
  • LAY THEM STRAIGHT | Canadá | 2019 | 10 min. | VOSE  DIRECTOR: Robert Deleskie
  • THE GRAFFITI | Francia | 2019 | 10 min. | VOSE DIRECTOR: Laplace Aurélien
  • AS LAVANDEIRAS* | España | 2018 | 10 min. | VO DIRECTOR: Lois Basallo
  • JE SUIS CHAUD! | Francia | 2019 | 2 min. | VOSE DIRECTOR: Benoit Bargateon
  • MONSTERS WALKING | España | 2018 | 1 min. | VOSE DIRECTOR: Diego Porrales
  • LA DIOSA | Argentina | 2018 | 11 min. | VOSE DIRECTOR: Lisandro Schurjin
  • GÜESTÍA | España | 2018 | 15 min. | VO DIRECTOR: Laura Toledo 
  • LOS ÚLTIMOS MINUTOS | España | 2018 | 11 min. | VO DIRECTOR: Bora Barroso
  • 100% PUR PORC | Francia | 2018 | 17 min. | VO DIRECTOR: Emilie Janin
  • AWESOME | España | 2019 | 13 min. | VO DIRECTOR: Ismael Martín
  • HAPPY FRIDAY | España | 2019 | 13 min. | VO DIRECTOR: Juan Antonio Campos
  • CAFEÍNA* | España | 2019 | 12 min. | VO DIRECTOR: S. C. Lorenzo e J. López

LUN 28oct
🎬 CURTAS a competición II |
19:15 Salón García

  • GLADIADORES | España | 2019 | 5 min. | VO | DIRECTOR: Helher Escribano
  • HAPPY ENDING | España | 2018 | 4 min. | VO | DIRECTOR: Fernando González
  • LA CENA | España | 2019 | 15 min. | VO | DIRECTOR: Emma e Sonia Sánchez
  • O28 | Francia | 2019 | 5 min. | VOSE | DIRECTOR: VVAA
  • SERVICE D'ÉTAGE | Francia | 2019 | 8 min. | VOSE | DIRECTOR: Arthur Jeanroy 
  • ALBONDIGAS* | España | 2019 | 10 min. | VO | DIRECTOR: David F Vega TRIVIAL | 
  • España | 2018 | 14 min. | VO | DIRECTOR: F. Menchón e S. Reina
  • LOS PECADOS DE NADIE | España | 2018 | 11 min. | VO | DIRECTOR: Jorge Oliver 
  • HOTEL ORIÓN | España | 2019 | 20 min. | VO | DIRECTOR: Jaume Carrió 
  • I WISH... | España | 2018 | 5 min. | VO | DIRECTOR: Victor L. Pinel 
  • IAN, UNA HISTORIA QUE NOS MOVILIZARÁ | Argentina | 2018 | 10 min. | VO | DIRECTOR: Abel Goldfarb 
  • LA PARCELLE | Fra, Bel | 2018 | 20 min. | VOSE | DIRECTOR: Michaàl Guerraz

MAR 29oct
🎬 CURTAS a competición III | 
18:30 Salón García

  • EL CUMPLE* | España | 2019 | 15 min. | VO | DIRECTOR: Breixo Corral e P. Alén 
  • CASA | España | 2019 | 9 min. | VO | DIRECTOR: Alberto Evangelio
  • MARUSÍA* | España | 2019 | 13 min. | VO | DIRECTOR: Pedro Sancho
  • LOTERÍA 2018 | España | 2018 | 3 min. | VO | DIRECTOR: Tuti Fernández
  • YO, MONSTRUO | España | 2019 | 15 min. | VO | DIRECTOR: Paco Ruiz
  • MOROS EN LA COSTA | España | 2018 | 17 min. | VO | DIRECTOR: Damià Serra
  • SAŁATKA | España | 2019 | 3 min. | VO | DIRECTOR: Rut Angielina G. Fuentes
  • ABUELO | España | 2018 | 8 min. | VO | DIRECTOR: Trueba&Trueba
  • ARIANA | España | 2019 | 13 min. | VO | DIRECTOR: Fernando Pozo
  • BOOMERANG | España | 2019 | 9 min. | VO | DIRECTOR: Jaime Gómez
  • CARIÑO | España | 2019 | 15 min. | VO | DIRECTOR: Ángel Gómez
  • DIVORCIO | España | 2018 | 6 min. | VO | DIRECTOR: Bárbara Santa-Cruz
  • EQUALS | España | 2019 | 20 min. | VO | DIRECTOR: Javier Yañez |


MIE 30oct
🎬 CURTAS a competición IV |
19:00 Salón García

  • ¿POR QUÉ MIENTE LA GENTE? | España | 2019 | 13 min. | VO | DIRECTOR: Didác Cervera 
  • PRENDAS DELICADAS | España | 2018 | 19 min. | VO | DIRECTOR: José Antonio Cortés
  • ROAD TO PROHIBITION | España | 2018 | 3 min. | VO | DIRECTOR: Javier Murciano 
  • THE LAST WELL | Croacia | 2018 | 3 min. | VOSE | DIRECTOR: Filip Filković 
  • THE 9 BILLION NAMES OF GOD | Francia | 2018 | 15 min. | VOSE | DIRECTOR: Dominique FIlhol
  • THE VAN | Fra, Alb | 2019 | 15 min. | VOSE | DIRECTOR: Erenik Beqiri
  • TINDER TIME* | España | 2019 | 8 min. | VO | DIRECTOR: Olga Osorio 
  • TOUT SE MÉRITE | Francia | 2019 | 15 min. | VOSE | DIRECTOR: Pierre Amstutz Roch
  • TOXIC RELATIONSHIP | Hong Kong | 2018 | 3 min. | VOSE | DIRECTOR: Step Cheung 
  • BOLERO STATION | Suiza | 2019 | 10 min. | VOSE | DIRECTOR: Rolf Brönnimann
  • BROTES* | España | 2019 | 10 min. | VO | DIRECTOR: Jorge Fernández


JUE 31oct
🎬 CURTAS a competición V |
19:15 Salón García

  • THE BOY AND THE OWL | Portugal | 2019 | 13 min. | VOSE | DIRECTOR: X
  • THAT MAKES TWO OF US | UK | 2019 | 5 min. | VOSE | DIRECTOR: Tim Hawkins
  • MAMA | EUA | 2019 | 8 min. | VOSE | DIRECTOR: Alexander Rhodes
  • SHERIFF | UK | 2019 | 7 min. | VOSE | DIRECTOR: James Adams
  • NEST | Alemaña | 2019 | 4 min. | VOSE | DIRECTOR: Sonja Rohleder
  • ONE CHANCE | Australia | 2019 | 7 min. | VOSE | DIRECTOR: Jeremy Rigby
  • BEST ACTRESS | España | 2019 | 8 min. | VO | DIRECTOR: Sadrak Zmork
  • SEE YOU TOMORROW | Canadá | 2019 | 3 min. | VOSE | DIRECTOR: M.E. Lewis
  • TASTING MENU | España | 2019 | 11 min. | VO | DIRECTOR: Toni Arnaiz
  • CIRCUIT | Suiza | 2019 | 9 min. | VOSE | DIRECTOR: Delia Hess
  • BIRDS OF A FEATHER | Australia | 2019 | 8 min. | VOSE | DIRECTOR: Bianca Nall
  • THE WHEEL TURNS | EUA | 2019 | 13 min. | VOSE | DIRECTOR: Sang Joon Kim
  • WHISPERS OF A RED ROSE | España | 2019 | 3 min. | VO | DIRECTOR: Aniez Atlas
  • GREYISH | Irán | 2019 | 4 min. | VOSE | DIRECTOR: Eghbal Shirzaei Sani


Selección oficial de curtametraxes de Curtas2019


- Le Blizzard, de Alvaro Rodriguez Areny (Andorra)
- Lay them straight, de Robert Deleskie (Canada)
- Cafeína, de Sara C. Lorenzo y Julio Lopez (España)
- The Graffiti, de Laplace Aurélien (Francia)
- As Lavandeiras, de Lois Basallo (España)
- Je Suis Chaud!, de Benoit Bargateon (Francia)
- Monsters Walking, de Diego Porrales Soldevilla (España)
- Beautiful Boy (Neno Bonito), de Fran X. Rodríguez (España)
- Brotes, de Jorge Fernández (España)
- Marusía, de Pedro Sancho (España)
- La diosa, de Lisandro Schurjin (Argentina)
- Güestía, de Laura Toledo Carballo (España)
- Los últimos minutos, de Bora Barroso Cámara (España)
- 100% Pur Porc, de Emilie Janin (Francia)
- Awesome, de Ismael Martin (España)
- Happy Friday, de José Antonio Campos Aguilera (España)
- El Cumple, de Breixo Corral / Pablo Alén (España)
- La Pescadora, de Edu Lavandeira (España)
- Casa, de Alberto Evangelio (España)
- Lotería 2018, de Tuti Fernández (España)
- Yo, Monstruo, de Paco Ruiz (España)
- Moros en la costa, de Damià Serra Cauchietez (España)
- Sałatka, de Rut Angielina G. Fuentes (España)
- Abuelo, de Trueba&Trueba (España)
- Ariana, de Fernando Pozo (España)
- Boomerang, de Jaime Gómez (España)
- Cariño, de Ángel Gómez Hernández (España)
- Divorcio, de Bárbara Santa - Cruz (España)
- Gladiadores, de Helher Escribano (España)
- Happy ending, de Fernando González Gómez (España)
- La cena, de Emma Sanchez-Quiñones y Sonia Sánchez-Quiñones (España)
- Albóndigas, de David F. Vega (España)
- Trivial, de Fran Menchón y Sandra Reina (España)
- Los pecados de nadie, de Jorge Oliver (España)
- o28, de Otalia Caussé (Francia)
- Service d'Étage, de Arthur Jeanroy (Francia)
- Equals, de Javier Yáñez (España)
- Hotel Orión, de Jaume Carrió (España)
- I wish..., de Victor L. Pinel (España)
- Ian, una historia que nos movilizará, de Abel Goldfarb (Argentina)
- La parcelle (El maizal), de Michaàl Guerraz (Bélgica, Francia)
- ¿Por qué miente la gente?, de Dídac Cervera Casademont (España)
- Prendas delicadas, de Jose Antonio Cortes Amunarriz (España)
- Road to prohibition, de Javier Murciano (España)
- The last well, de Filip Filković, (Croacia)
- The nine billion names of god, de Dominique Filhol (Francia)
- The van, de Erenik Bequiri (Albania, Francia)
- Tinder time, de Olga Osorio (España)
- Tout se mérite, de Pierre Amstutz Roch (Francia)
- Toxic relationship, de Step Cheung (Hong Kong)
- Bolero station, de Rolf Brönnimann (Suíza)
- The boy and the owl, de Mário Gajo de Carvalho (Portugal)
- That makes two of us, de Tim Hawkins (Reino Unido)
- Mama, de Alexander Rhodes-Wilmere (Estados Unidos)
- Sheriff, de James Adams (Reino Unido)
- Nest, de Sonja Rohleder (Alemania)
- One chance, de Jeremy Rigby (Australia)
- Best actress, de Sadrak Zmork (España)
- See you tomorrow, de M.E. Lewis (Canadá)
- Tasting menu, de Toni Arnaiz (España)
- Circuit, de Delia Hess (Suíza)
- Birds of a feather, de Bianca Nall (Australia)
- The wheel turns, de Sang Joon Kim (Estados Unidos)
- Whispers of a red rose, de Aniez Atlas, (España)
- Greyish, de Eghbal Shirzaei Sani (Irán)


octubre, noviembre 2019 🎬



 
Top